Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blending options menüsü ne işe yarar?
Merhabalar bugün size
Blending Options/Karıştırma seçeneklerini anlatayım
Bu bölüm çoğu zaman yazılarımıza şekillerimize (Shape) ve birçok şeye küçük efektler vermek için kullanılır.

Blending options bölümündeki ilk bölüme işte ustalaştığınzda dokunmaya başlayın.

Drop Shadow: Gölge verir
İnner Shadow: İç gölge verir eğer görünmüyorsa rengini değiştirin yada modunu Normal yapın. (Multiply yada Screen yazan yeri)
Outer Glow: Dış ışık verir genelde yazılarda ve lazerli pen tool yapmak için kullanılır.(Eğer görünmüyorsa rengini değiştirin ama ilk olarak modunu Normal yapın. ama görünmüyorsa görünüyorsa ellemeyin)
İnner Glow: İç gölge verir. ne kadar büyük yaparsanız şekiliniz (yada nede uyguluyorsanız) içi o renge daha çok bürünür. ben tam anlatamadım siz bakın deneyin.
Bevel And emboss: Bayağı şeyler yapabilir eğim ve kabartma denir bazen.
Contour ne işe yaradığını tam olarak çözemeye bilirsiniz ayarlarıyla oynayın zaten 1 tane araç var içinde.
Texture Eğime pattern verir.
Satin: Rengini belirlersiniz. ve şekil (Yada neyde uyguluyorsanız farketmez) o renge bürünür gibi birşey olur tam çözemedim bende.
Color Overlay: Uyguladığınız şeyin rengini değiştirir. Moduyla opacity ile oynayınca sadece renk vvermez daha değişik şeyler çıkar ortaya.ustalaşınca kullanırsınız genellikle onun modunu vs.
Gradient overlay: Neredeyse photoshop'ta en çok kullandığımız şeydir.
Pattern Overlay: Uyguladığınız şeye Pattern verir.(biraz oynayıp uyguladıkça ne olduğunu anlayacaksınız)
Stroke: Buda çok kullandığımız efektlerdendir. Uyguladığınız şeye Kenar verir. gördüğünüz ayarlardan isterseniz kenarları Gradient,Pattern,Color olarak ayarlayabilirsiniz.

Emeğe saygı alıntı değildir Smile
rayrayboing93
Reply
Teşekkürler Smile. Konularına bakıyordum bunları bekliyordum Big Grin
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping